Patron


Agnieszka Osiecka- patronką naszego liceum

  W dniu 8 października 2010 roku patronką III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie została Agnieszka Osiecka. Tym samym dołączyliśmy do grona tych osób, instytucji i szkół, dla których słowa Agnieszki Osieckiej - poetki codzienności - stanowią drogowskaz w życiu  oraz zapis naszych ludzkich, zwykłych doświadczeń.

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE oraz UCZNIOWIE

Dnia 8 października 2010 roku podczas uroczystości obchodów XX-lecia szkoły oficjalnie i formalnie nadano III Liceum Ogólnokształcącemu imię Agnieszki Osieckiej.
Zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności szkolnej mieli okazję obejrzeć spektakl o życiu naszej Patronki oraz uczestniczyć w podniosłym momencie odsłonięcia tablicy Jej poświęconej.
Mieliśmy honor gościć córkę Agnieszki Osieckiej- panią Agatę Passent, która z humorem oznajmiła:”Powiem nieskromnie- to bardzo dobry wybór!” i to właśnie ona, razem z twórcą tablicy- panem Janem Szczypką- prodziekanem wydziału rzeźby ASP w Gdańsku dokonała uroczystego odsłonięcia.
Następnie dwoje uczniów z naszej szkoły powiedziało, z czym był związany wybór Agnieszki Osieckiej na patronkę szkoły, dlaczego podjęli taką decyzję i za co podziwiają tę niezwykłą kobietę.
Przypomnieli także Jej słowa, które mogą stać się dla młodych ludzi mottem do dalszego życia: „ Przyjaciele moi i moje przyjaciółki, nie odkładajcie na później ani egzaminów, ani piosenek, ani przede wszystkim miłości”.
Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie nieoficjalnego hymnu szkoły- piosenki „Ale to już było...” przez naszych uczniów i wszystkich zgromadzonych gości.
     

Justyna Sadkowska i Justyna Blicharz
 

W załącznikach znajdziesz historię nadania szkole imienia.

     Od momentu nadania III LO imienia Agnieszki Osieckiej do kalendarza imprez szkolnych dopisana została jeszcze jedna data, związana z urodzinami poetki- 9 października.
      Od 2010 roku nasze liceum zawsze w tym miesiącu celebruje Dzień Patronki, przygotowując różne imprezy, w których bierze udział cała szkolna społeczność: spektakle, prezentacje, filmy oraz konkursy.
     Pięknym zwyczajem jest również organizowanie z inicjatywy Pani Dyrektor Anny Miękus wieczornych koncertów, na które zapraszani są artyści śpiewający utwory Agnieszki Osieckiej.
Te wydarzenia odbijają się szerokim echem nie tylko w szkole, ale także w środowisku lokalnym.

Młodzież naszego liceum corocznie bierze udział w kolejnych edycjach Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej.
Podtrzymujemy kontakt z fundacją "Okularnicy", która zawsze reaguje z serdecznością na każdy gest z naszej strony.

Wydarzenia związane z patronką naszego liceum:

rok 2010
Nasza szkoła ma patronkę
Wspomnienia z obchodów XX -lecia istnienia szkoły
Koncert Margity Śliżowskiej i Marcina Kołaczkowskiego

rok 2011
Pamietajmy o Osieckiej
Urodziny Patronki i koncert  Magdaleny Piotrowskiej oraz Mirosława Czyżykiewicza

rok 2012
Dzień Patrona
Koncert Marcina Januszkiewicza
Martyna Smoczyńska wyróżniona w Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej

rok 2013
Dzień Patrona
Koncert Magdaleny Smalary

rok 2014
Koncert Katarzyny Groniec

ZałącznikWielkość
AGNIESZKA OSIECKA praca 2.ppt866 KB
Historia nadania szkole imienia.pdf55.81 KB
_MG_3544.JPG
_MG_3514.JPG
_MG_3512.JPG
_MG_3511.JPG
_MG_3509(2).JPG
_MG_3506.JPG
_MG_3542.JPG
_MG_3541.JPG
_MG_3510.JPG
_MG_3506.JPG
_MG_3495.JPG
_MG_3504.JPG
osiecka.jpg
Dział: